Pražiareň kávy – ochutnajte perfektne praženú výberovú kávu

Výber kávových zŕn je veľmi dôležitý. Rovnako je však dôležitý aj proces praženia kávy. Ten dodáva špecifickú chuť a značne ovplyvňuje výsledný nápoj, ktorý zo zrniek dostanete. Profesionálne praženie je preto veľmi dôležité.

Kvalitná zrnková káva

Kvalitná zrnková káva je ponúkaná v mnohých rôznych variantoch, podľa čoho sa líši aj jej chuť. Vždy by však malo ísť o výberovú kávu, ak túžite naozaj po tom najlepšom. Výber chuťového profilu potom už záleží iba na vás. Či vás očarí sladkasté tóny kyslejšej arabiky, či dáte prednosť horkej robuste. Obľúbenou voľbou sú zmesi týchto dvoch odrôd, ich zmiešaním vzniká harmónia chutí. Môžete si tak užiť vyváženú chuť kávy.

Pražiareň kávy

Praženiu kávy by mal vždy predchádzať výber kvalitných kávových zŕn. Tieto zrná si potom zaslúžia profesionálnu starostlivosť pri pražení. Táto úprava kávy totiž výrazne ovplyvňuje jej výslednú chuť. Nezáleží teda iba na kvalite vstupnej suroviny, ale aj skúsenostiach pražiarne. Slovenská pražiareň kávy Moritz Cafe má bohaté skúsenosti. Spracováva výberovú kávu a praží ju na najmodernejšej nemeckej technológii. Káva z ich ponuky vás svojou chuťou rozhodne zaujme a nájdete to pravé.

Darček pre kávičkárov

Pražiareň ponúka aj perfektný darček pre kávičkára. Či už chcete urobiť radosť sebe, alebo svojmu známemu, ponúka sa kávové predplatné. To je na tri mesiace, pričom každý mesiac dostanete kilogramové balenie kávy. Štandardne vám každý mesiac príde iná káva, aby ste mohli ochutnávať rôzne odrody. Avšak ak máte nejakú obľúbenú, môžete si ju užívať celé tri mesiace bez toho, aby vám došli zásoby. Navyše dostanete praktickú šálku na kávu, z ktorej si tento lahodný nápoj skvele vychutnáte.

Aby káva chutila dokonale, treba venovať jej veľa starostlivosti. Preto sa oplatí kupovať kávu od profesionálnych pražiarní, ktoré sa v káve naozaj vyznajú.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram