Súboj McAfee Safe Connect VPN proti VPNSecure.me: Ktorú z nich vybrať?

Ktorá z dvoch VPN je lepšia: McAfee Safe Connect VPN, alebo bude lepšie VPN AC? Vlastnosti oboch VPN sme vzájomne porovnali, konečný výsledok je 7,4/10 : 6,2/10.

Rýchlosť McAfee Safe Connect – VPN AC, kto je rýchlejší?

Rýchlosť pripojenia patrí najdôležitejšie parametre pri VPN, a platí to aj o McAfee Safe Connect VPN a VPN AC.

Sťahovanie dát pri prvej z VPN nám bežalo rýchlosťou 127 Mb/s, druhá VPN dosiahla priemernú hodnotu 34 Mb/s. McAfee VPN je o 93 Mb/s rýchlejšie v porovnaní s VPN.AC.

Upload McAfee Safe Connect VPN bol 76 Mb/s. VPN.AC dosiahla rýchlosť 34 Mb/s, kvôli tomu je o 42 Mb/s pomalší.

Posledným rýchlostným parametrom bola odozva, pri prvej VPN sme namerali 11 ms. Konkurenčné VPN.ac sme namerali 24 ms. Nižšia rýchlosť odozvy je výhodnejšia, takže McAfee Safe Connect v porovnaní je o 13 ms lepšie.

Bodové ohodnotenie McAfee Safe Connect VPN : VPN.AC tak robí 7/10 : 3/10.

Zvládne McAfee Safe Connect VPN prehrávať seriály z Netflixu?

Rýchlosť sťahovania je pre odblokovanie Netflixu dôležitá, McAfee Safe Connect VPN túto možnosť zvláda. Väčšinou stačí spustiť VPN a vybrať niektorú z krajín, VPN.AC Netflix odomknúť vie.

S aktivovanou VPN môžete tiež sledovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté, pričom VPN.AC túto schopnosť neobsahuje. Druhá VPN funkciu odblokovania YouTube videí obsahuje.

Ďalšími dôležitými funkciami VPN je multi-hop pripojenie, ochrana DNS a blokovanie trackerov. Pre príklad McAfee Safe Connect ponúka ochranu pred únikom DNS a VPN AC napríklad nemá whitelist (zaradenie stránok na bielu listinu).

Čo sa týka funkcií, je výsledok 7/10 vs. 7/10.

Porazí konkurenciu McAfee SafeConnect VPN v šírke ponúkaných krajín a serverov?

Nízka rýchlosť VPN môže byť spôsobená nízkym počtom serverov, McAfee Safe Connect VPN má pod krídlami 2000 serverov. V zozname VPN.ac sme našli 78 serverov. Prvá z dvojice tak udáva o 1922 viac .

Podobne dôležitý je počet krajín, kde sú servery, u VPN.ac počas písania článku bol 32. Druhá VPN má 50, čo je o 29 viac. V tomto porovnaní tak víťazí.

Za zmienku stojí aj počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých McAfee Safe Connect dokáže 5. VPN.ac súčasne pripojí 6 zariadenia. Úplný prehľad vlastností nájdete v článku porovnania VPN.

Ktoré platformy vedia McAfee SafeConnect VPN a aké podporuje VPN.AC?

Podporované systémy patria medzi najdôležitejšie parametre, McAfee VPN zvládne prístroje na platforme Android a zabezpečí systém prístrojov iPhone, porovnávaná VPN.ac systém iOS zabezpečí, telefóny a tablety s Androidom štandardne dokáže pripojiť.

Zdieľanie informácií o používaní VPN užívateľom s políciou sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť svoje sídlo. McAfee SafeConnect VPN má domov v USA. Druhá z VPN má sídlo v Rumunsku.

Rozhranie McAfee VPN nebola lokalizovaná v slovenskom jazyku, VPN AC slovensky tiež lokalizovaná nie je.

V hodnotení ponúkaných platforiem dosiahla McAfee Safe Connect VPN skóre 10/10, VPN.ac získava hodnotenie 8/10.

Porovnanie ceny McAfee Safe Connect x VPN AC

VPN AC je možné objednať už za 3,75 € mesačne, objednať druhú z VPN si môžete od 1,67 € mesačne. Známka za pomer cena/funkcia je 8/10 pre prvú a 5z 10 pre porovnávanú VPN službu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram